Duyuru (Su Sayaçları)

Sayın İşletme yetkilisi:

 1. Kosikop sanayi sitelerimizde iş yerlerine akıllı su sayaçları bağlanmıştır.
  a) Su sayaçları iş yerlerinin demirbaşıdır. Yönetim dışında kimse müdahale etmeyecektir.
  b) Yönetimin bilgisi dışında sayaçlara müdahalede bulunmak ya da kaçak su kullanımı yapmak ya da yangın tesisatından su kullanımı yapmak yasaktır. Dışarıdan taşıma ile getirilen suların atıkları, ana atık kanallarına deşarj edilemez.
  c) İş yerinde üretimden doğan ağır metaller, yağlar, kimyasallar, boyalar, üretim atıkları, yağlı parçalar, günlük cüzi miktarda olanlar, yönetimin belirleyeceği bir biriktirme deposuna atılacaktır. Üretiminden doğan bu tür fazla atığı olanlar kendileri biriktirerek bir bertaraf firmasına vermelidir.
  Atık kanallarına kesinlikle yukarıda bahsedilen atıklar atılmamalıdır. Sanayi sitelerimizde oluşan evsel atıklar arıtmalara ücret karşılığı verilmektedir. Ağır metal ve kimyasallar arıtmaya verildiğinde arıtma sistemini bozmakta ve buna sebep olan firmalar ağır yaptırımlarla karşı karşıya kalmaktadır.
  İş yerlerinin atık rögarı yönetim tarafında kontrol edilecek, uymayana yüklü ceza uygulanacaktır.
  d) İmzaladığınız taahhütnameler ve Kosikop yönetim planı Mad: 27 yükümlülükler maddesine uymayan iş yerlerine: yönetim planı Mad: 39 cezai şartlar uygulanacaktır.
 2. Çalışan iş yerleri, 1 Ağustos 2019 tarihinden itibaren su sayaç kartına kontör yüklerken geçmiş aidat borcunu da ödemek zorundadır.
 3. Çalışan iş yerleri, yönetimden herhangi bir belge talep ettiğinde geçmiş aidat borcu olmamalıdır.
 4. Çalışan iş yerleri, yan komşularını rahatsız edici herhangi bir husus varsa düzeltmelidir.

Hayırlı işler dileriz.

25.06.2019
KOSİKOP
YÖNETİM KURULU